Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Detské ihrisko Častá

Poskytnutie dotácie na detské ihrisko a rekonštrukcie trafostanice od VÚC-BSK.

logobsk

Obec Častá dňa 14. 03. 2016 podala na VÚC-BSK žiadosť o poskytnutie dotácie vo výške 2.487 € na projekt: bezpečné detské ihrisko v obci Častá v areáli futbalového ihriska. Táto žiadosť bola zo strany VÚC-BSK kladne vybavená a obec dostala na túto investičnú akciu dotáciu vo výške 2.487,- €. Rozpočet na dobudovanie detského ihriska bude doplnený spolufinancovaním obce z rozpočtu vo výške cca 1.622 €.

ihrisko4

V rámci projektu chce obec dobudovať na Sokolskej ulici v areáli futbalového ihriska, detské ihrisko pozostávajúce z novej informačnej tabule, hojdačky na pružine, reťazovej dvojhojdačky, lezeckej steny dvojdielnej, vonkajším fitness strojom Orbitrek.

Všetky zariadenia budú mať bezpečnostné certifikáty, budú prevažne z materiálov kov a drevo s dlhodobou životnosťou.

Ihrisko bude voľne prístupné pre všetky deti, kde budú mať možnosť bezpečne tráviť voľný čas a rozvíjať svoje fyzické i psychické zručnosti. Náš projekt bude slúžiť celej komunite v oblasti Sokolskej, nielen v panelových domoch, ale aj okolitých rodinných domoch a tiež najmä rodinám s malými deťmi. Taktiež ho budú môcť využívať deti z materských škôl.