Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Medzinárodný festival vo varení gulášu

Pozývame Vás na medzinárodný festival vo varení gulášu, ktorý sa uskutoční 25.5.2015 na námestí v Častej.

gulas2

 

Častá Guláš World Champion – Medzinárodná súťaž vo varení gulášu vo voľnom štýle.

!!!!!!!! TENTO ROK NASTALA ZMENA A STRETNEME SA NA NÁMESTÍ V OBCI ČASTÁ. Z toho dôvodu nie je možné variť na otvorenom ohni, podmienkou účasti je variť v kotlíku s kotlinou (objem kotla nie je určený).

Súťažné družstvá sa môžu začať prihlasovať u
Mariana Turaya (0903 436 066) ,
Ivana Jakuša (0905 509 376) alebo
Dominiky Jakušovej (0907 055 055) do 16.5.2015 !!!

Pri registrácii je potrebné uviesť presný názov družstva + meno kapitána. Počet súťažných družstiev je limitovaný na 22.

Propozície :
Štartovné je 5 euro / 3 členovia tímu , každý ďalší člen 1 euro / osoba – v cene štartovného je občerstvenie (kofola/pivo , cigánska pečienka )
Každý účastnícky tím bude mať k dispozícii drevo na kúrenie pod kotlom, vodu .
Kedže sa jedná o súťaž vo voľnom štýle , druh mäsa a množstvo navareného gulášu je ľubovoľné ( min. 15 L gulášu ). Podmienkou účasti je varenie výhradne v kotli s kotlinou, nie je možné varenie na otvorenom ohni.

Začiatok varenia je od 10:00 hod., vydávanie od 13:00 hod.
Tento ročník bude vyhodnocovanie víťazov dvoma spôsobmi. Poradie na prvých troch miestach určí degustačná porota z ochutnávky , ktorá pre objektivitu bude anonymná .
Svojho víťaza si môžu zvoliť aj návštevníci – táto cena nesie príznačný názov – HLAS ĽUDU .

Výsledky hlasovania vyhlásime o cca 16:00 hod.

Počas dňa je pre návštevníkov či súťažiacich pripravené občerstvenie.

Príďte si s nami vychutnať neopakovateľnú atmosféru či už prípravy gulášu , alebo jeho samotného ochutnávania 🙂 – Medzinárodná súťaž vo varení gulášu vo voľnom štýle.

Prihlásené mužstvá:

1. Pat a Mat [Častá] 2. Pilanskí Kamzíci [Píla] 3. Levi z Beninu [Benin, Afrika] 4. RS Trio [Rakúsko] 5. Kelti [Častá] 6. Lampasáci [Častá] 7. ABD – Ani Bohovi Domo [Trnava] 8. Zelinkovci [Častá] 9. Švagrofci [Pezinok] 10. Ta VeMiGaDo [Pezinok] 11. PELURU [Častá] 12. CIBULOVCI [Bratislava] 13. Aviatik Team [Častá] 14. Divadlo na Kolene [Častá] 15. Bačom tím [Budmerice]