Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Oznámenie o distribúcii žltých vriec na vývoz plastov

     Firma Marius Pedersen, a.s. ktorá v obci zabezpečuje vývoz odpadov, oznamuje občanom, že z dôvodu opakujúcich sa sťažností na spôsob a množstvo dodávaných žltých vriec na zber plastov pristúpila v roku 2018 k zmene spôsobu ich dodávania. Prázdne vrecia nebudú dodávané zamestnancami ich spoločnosti ako výmena za plné vrecia pri zbere. Vrecia do jednotlivých domácnosti budú postupne v priebehu mesiaca február  dodávané zamestnancami verejnej zelene obecného úradu na celý rok vopred. Na základe štatistík Ministerstva životného prostredia o množstvách vyseparovaných plastov na jedného obyvateľa bol počet vriec  stanovený na 5 kusov na jedného platiaceho obyvateľa za vývoz odpadov na 1 rok. Občania si tak podľa vlastných potrieb jednotlivých domácností môžu priebežne počas roka regulovať  množstvá vriec daných na vývoz. V prípade, že do niektorej domácnosti vrecia nebudú dodané, kontaktujte zamestnancov verejnej zelene obecného úradu.

Zároveň prosíme občanov, aby prázdne fľaše stláčali a využili tým priestor vo vreciach. Vrecia s odpadmi musia byť v deň vývozu pripravené k manipulácii o 5 tej hodine ráno, prípadne deň vopred.

Zber papiera zostáva nezmenený, to znamená že prázdne modré  vrecia na papier budú dodávané zamestnancami vývoznej spoločnosti Marius Pedersen, a.s. na výmenu za plné v deň vývozu.