Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Vrecia na papier a plasty

Oznámenie o distribúcií žltých a modrých vriec na zber plastov a papiera z rodinných domov na rok 2022

Na základe rokovania so spoločnosťou Marius Pedersen, a.s., ktorá zabezpečuje vývoz odpadov v obci  oznamujeme občanom, že distribúciu žltých vriec na vývoz plastov a modrých vriec na vývoz papiera z rodinných domov  budú aj v roku 2022 realizovať zamestnanci vývoznej spoločnosti. Ak odoberú spred rodinného domu 1 ks plného vreca, zanechajú 1 ks prázdne vrece. Ak odoberú 2 ks a viac plných vriec, zanechajú 2 ks prázdnych vriec. Vyvezené budú vždy všetky vrecia tzn. akékoľvek množstvo, ktoré občania vyložia.

Na vývoz papiera a plastov je potrebné použiť modré a žlté vrecia alebo iné vrecia, ktoré musia byť priehľadné. K uvedenému riešeniu musela firma pristúpiť z dôvodu, že občania do vriec čiernej a nepriehľadnej farby odovzdávali stavebný  a nebezpečný odpad, ktorý spôsobil škody na vozidle a triediacej linke. Prosíme občanov, aby na papier a plasty používali len vrecia, v ktorých je obsah viditeľný, ostatné vrecia firma Marius Pedersen neodoberie.

V prípade straty, odfúknutia resp. iných objektívnych dôvodov si môžu občania prísť vyzdvihnúť prázdne vrece na obecný úrad.

Vývozný kalendár na rok 2022