Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Vrecia na papier a plasty

Oznámenie o distribúcií žltých a modrých vriec na zber plastov tetrapakov a kovov a papiera z rodinných domov na rok 2023

Na základe rokovania so spoločnosťou OLO a.s., ktorá zabezpečuje vývoz odpadov v obci  oznamujeme občanom, že distribúciu žltých vriec na vývoz plastov, tetrapakov a kovov a modrých vriec na vývoz papiera z rodinných domov nebudú v roku 2023 realizovať zamestnanci vývoznej spoločnosti. Občania si môžu prísť pre vrecia na triedený zber na celý rok na obecný úrad. Vyvezené budú vždy všetky vrecia tzn. akékoľvek množstvo, ktoré občania vyložia.

Na vývoz papiera a plastov je potrebné použiť modré a žlté vrecia alebo iné vrecia, ktoré musia byť priehľadné. K uvedenému riešeniu musela firma pristúpiť z dôvodu, že občania do vriec čiernej a nepriehľadnej farby odovzdávali stavebný  a nebezpečný odpad, ktorý spôsobil škody na vozidle a triediacej linke. Prosíme občanov, aby na papier a plasty používali len vrecia, v ktorých je obsah viditeľný, ostatné vrecia firma OLO a.s. neodoberie.

Vývozný kalendár na rok 2023